Rinnavähi-muud ravi

Kiiritusravi on kasutada suure energiaga röntgenkiirgus hävitada vähirakke ja kahaneb kasvajad. See vähendab riski oma vähki tulevad tagasi rinnas või rindkere seina. Kiiritusravi kasutatakse pärast rindade -conserving kirurgia ja mõnikord pärast mastektoomia, sõltuvalt sellest, kuidas arenenud rinnavähk on ajal operatsiooni.

 vanem kirjanik Miranda Hitti küsitletud rinnavähi üleelanute osana seeria Rinnavähi Teadlikkuse Kuu. Seeria, mida nimetatakse “Me && am; Tüdrukud, “uurib isiklikke lugusid nendest naistest pärast oli diagnoositud rinnavähk; Rinnavähk ellujääja Tammy Joyner, 49, elab Atlanta ala. Kui Joyner oli 45-aastane, ta läks teda vaatama günekoloog pärast märgata mõningaid rindade muutusi – valud ja valulikkus, et ta ei kasutatud; Ma ütlesin: “Midagi on …

Kõige levinum viis anda kiiritusravi nimetatakse väline kiiritusravi. See ravimeetod paljastab nahk rinnal ja kaenla all hoolega fokusseeritud kiirgust.

Mõnikord pisikesi radioaktiivset pelletid paigutatakse või paigale kasvajakoldes. Seda nimetatakse brachytherapy, seesmise kiirguse või interstitsiaalne kiirgust. Üks näide on kiirendanud osaline rindade kiiritamist (APBI).

Kiirgus võib anda ka ühekordse annusena, nagu operatsiooni ajal, kui naine on lasknud lumpectomy.

Kiiritusravi võib põhjustada palju kõrvaltoimeid. Teie rindade võib paisuda ja tunda raske. Väsimus on ühine. Teavet juhtimisel kõrvaltoimeid, vaata kodusel ravil.

Te võite olla huvitatud osalemist uurimis- nimetatakse kliinilistes uuringutes. Kliinilised uuringud on kavandatud leida paremaid viise, kuidas ravida vähihaiget ja põhinevad kõige up-to-date informatsioon. Naised, kes tahavad aidata rinnavähiga teadus- ja need, kes ei ole kõvenenud standardse ravi võiksite osaleda kliinilistes uuringutes. See on pidev suuremas osas Ameerika Ühendriikides ja mõnedes teistes riikides kõigi etappide rinnavähk.

Pöörduge arsti poole, et näha, kas kliiniliste uuringute teie piirkonnas saadaval ja kas teil olla õigus.

Inimesed kasutavad mõnikord täiendavad ravimeetodid koos ravi, et aidata leevendada sümptomeid ja kõrvaltoimete vähiravi. Mõned täiendavad ravimeetodid, mis võivad olla abiks hulka

Need keha ja vaimu ravi võib aidata teil ennast paremini. Nad ei oleks lihtsam toime tulla ravi. Samuti võib vähendada kroonilise alaseljavalu, liigesevalu, peavalu ja valu ravi.

Enne püüad täiendav ravi, rääkige oma arstiga võimalikust väärtust ja potentsiaali kõrvaltoimeid. Lase oma arsti, kui te juba kasutate selliseid teraapiaid. Nad ei tule võtta koht standardset ravi.

Nõelravi valu leevendamiseks; Meditatsioon või jooga leevendada stressi; Massaaž ja biofeedback vähendada valu ja pingete; Hingamise harjutused lõõgastumiseks.