Rinnavähi vältimise (PDQ®): Ennetamine [] Kes on ohus?

Lisaks naissoost vanusega on suurim riskifaktor rinnavähk. Reproduktiivse tegurid, mis suurendavad kokkupuude endogeense östrogeeni, nagu alguses menarhet ja hiline menopaus, suurenenud risk, nagu seda teeb selle kasutamist koos östrogeeni – progesteroon hormooni pärast menopausi. Nulliparity ja alkoholitarbimine ka seostatakse suurenenud risk.

Need neli naist eluga, kuid neil kõigil on üks ühine joon: nad arenenud rinnavähi noores eas. Nad avastasid ühenduse piires Young Survival koalitsiooni, riiklik organisatsioon pühendunud pakkuma tuge noorte naiste rinnavähi – ja teadvustada haigus naistel alla 40.

Suurenenud rindade tihedus on seotud suurenenud risk. Sageli on pärilikke tunnus, vaid on ka sagedamini täheldatud poeginud naised, kelle esimene rasedus tekib hilja elus ja naised, kes kasutavad postmenopausis hormoone ja alkohol.

Kiirguse mõju, eriti puberteedieas või täiskasvanuks saamiseni ning pärandist kahjulik geneetilised mutatsioonid suurendada rinnavähi riski.

See teave on toodetud ja pakutud Nationa; cANCE; Instituut (). Teave selle teema võib olla muutunud, sest see oli kirjutatud. Kõige värskema informatsiooni saamiseks pöörduge nationâ; cANCE; Institute interneti koduleheküljel aadressil http: /; cancer.gov või helistada 1-800-4-Vähi.

 Avalik teave National Cancer Institute