saialill

Ühine nimed: Calendula, aed saialille, kuld õitega holligold, marygold, pot saialille

Efektiivsus-ohutuse hinnangud

Oo … Etno või muud tõendid efektiivsuse kohta.

ohutus hinnangud

Calendula usutakse olevat levinud Egiptuse ja on peaaegu kogu maailmas jaotus. On mitmeid sorte Selle liigi erinedes peamiselt lille kuju ja värvi. Calendula kasvab umbes 0,7 m kõrgune ja metsik on väike, hele kollakas-oranži lilled, mis õitsevad maist oktoobrini. See on ligulate õisikud ekslikult nimetatakse lille kroonlehed, mis on meditsiinis kasutatud. See taim ei tohi segi ajada teiste liikmete saialille perekond.

Taim on kasvanud Euroopa aedades alates 12. sajandist ning selle folkloori kasutusalade on peaaegu sama vana. Tinktuurid ja väljavõtted õisikud kasutati paikselt edendada haavade paranemist ja vähendab põletikku. Võetakse suu kaudu, neid on kasutatud, et vähendada palavik, hõlma düsmenorröa ja vähi raviks. Kuivatatud kroonlehed on kasutatud nagu safran maitsestamiseks ja on kasutatud võltsima safran. Terava lõhna saialille on kasutusel tõhus pestitsiidide. Peiulilled sageli segamini hulgast köögiviljataimede putukate tõrjumiseks.

Potentsiaalsed kasutusalad hõlmavad ravi kiiritusravi seotud dermatiit ja teiste põletikuliste nahahaiguste. Vähesed kliinilistes uuringutes on kättesaadav, et toetada traditsioonilisi kasutusalasid.

Kliinilised uuringud puuduvad. Commercial paiksete preparaatide on olemas.

Vastunäidustused ei ole veel kindlaks tehtud.

Limited on olemas tõendid, et suunata kasutamine raseduse ajal.

Puudub hästi dokumenteeritud.

Allergilised reaktsioonid, kontakti ülitundlikkust ja ühel juhul anafülaksia tekkest.

Taim on ilmselt väike võimalus toksilisust.

viited