sapi refluksi

Sapp refluks tekib siis, kui sapi – tehisseedevedelik toodetud maksa – varundage (refluxes) makku ja toru, mis ühendab suud ja magu (söögitoru).

Sapp refluks võib lisada happe tagasivoolu, meditsiiniline termin tagasipesuvesi maohappe söögitorru. Kuid sapphapete tagasijooksu ja happe tagasivoolu eraldi tingimustel.

Millal näha arsti

Kas sapi on oluline refluks on vastuoluline. Bile on sageli kahtlustatakse põhjus tagasijooksu kui inimesed reageerivad puudulikult või üldsegi mitte võimas happe-summutaja ravimeid. Aga seal on vähe tõendeid täpne mõju sapi refluksi inimesed.

Sapp tagasivoolu makku

Erinevalt happe tagasivoolu, sapi refluksi tavaliselt ei saa täielikult kontrollida muutused dieedis või elustiili. Ravi hõlmab ravimeid või rasketel juhtudel, kirurgia.

Bile tagasijooksu söögitorru

Bile refluks võib olla raske eristada happe tagasivoolu. Sümptomiteks on sarnased, ja kaks tingimustes toimuda samal ajal. Ei ole selge, millist rolli sapi mängib keemistemperatuuril.

Mis viib sapi refluksi?

Bile tagasijooksu nähud ja sümptomid hõlmavad

Tee ametisse oma arsti, kui te sagedamini esineb sümptomeid refluksi, või kui sa kehakaalu püüdmata.

Kui oled olnud diagnoositud gastroösofageaalse reflukshaiguse (GERD), kuid ei saada piisavat leevendust oma ravimeid, võtke ühendust oma arstiga. Teil võib tekkida vajadus täiendava ravi sapi refluksi.

Sapp on rohekaskollane vedelik, mis on oluline seedimisega rasvad ja kõrvaldamiseks kulunud punaseid vereliblesid ja teatud toksiine kehast. Sapp toodetud maksa ja salvestatud sapipõie.

Einet, mis sisaldab isegi väikeses koguses rasva märku oma sapipõie vabastama sappi, mis voolab läbi kahe torukesed (Sapipõiejuha ja sapijuha) ülemisse ossa oma peensooles (kaksteistsõrmiksooles).

Sapp ja maohappe võib refluks arvesse söögitoru, kui teine ​​lihaste klapp, söögitoru alumise sulgurlihase, rikkeid. Alumise söögitoru sulgurlihase eraldab söögitoru ja mao. Klapp tavaliselt avaneb lihtsalt piisavalt pikk, et võimaldada toidu edasi makku. Aga kui klapi nõrgeneb või lõõgastab ebanormaalselt, sapi võib pesta tagasi söögitoru.

Bile tagasijooksu võib olla põhjustatud

Sticky lima mantlid ja kaitseb limaskesta magu alates söövitava toimega maohappe. Söögitoru puudub selle kaitse, nii happe ja sapi refluks võib tõsiselt kahjustada söögitoru kude. Kombinatsioon sapi ja happe tagasivoolu suurendab komplikatsioonide riski, sealhulgas

Leppida oma arsti, kui teil on nähud või sümptomid ühine sapi refluksi. Pärast arsti esialgse hinnangu, siis võib pöörduda eriarsti seedehäired (gastroenteroloog).

Siin on mõned andmed, mis aitavad teil valmistuda oma ametisse ja mida oodata oma arsti.

Ärge kartke küsida küsimusi enne konsultatsiooni. Mõned küsimused küsida oma arsti hulka

Kirjeldus teie sümptomid on sageli piisavalt oma arsti diagnoosida refluksi probleem. Aga eristada happe tagasivoolu ja sapi refluksi on raske ja nõuab täiendavaid katseid. Sa oled tõenäoliselt ka katseid, et kontrollida, kas kahjustada teie söögitoru ja mao, samuti vähieelseid muutusi.

Mida sa saad teha

Mida ootate oma arsti

Ravimid

Kirurgiline ravi

Testid võivad sisaldada

Ambulatoorne happe testid. Need katsed kasutada happe-mõõteproovik tuvastada, millal ja kui kaua, happe refluxes söögitorru.

Ühes test, õhuke, painduv toru (kateeter) sondiga lõpus on keermestatud läbi nina söögitorru.

Järgmises (Bravo test), sondi on kinnitatud alumine osa söögitoru endoskoopia ajal. Ambulatoorne happe testid aitab teie arst välistada happe tagasivoolu, kuid mitte sapi refluksi.

Elustiili korrigeerimist ja ravimid võivad olla väga tõhus happe refluks, kuid sapi refluksi ravimeid on raskem ravida. On vähe tõendeid tõhususe hindamisel sapi refluksi ravi, osaliselt seetõttu, et on raske millega sapi refluksi kui sümptomite põhjuseks.

Valikute hulka

Erinevalt happe tagasivoolu, sapi refluksi tundub mitteseotud elustiili teguritest. Aga kuna paljud inimesed kogeda nii happe tagasivoolu ja sapi refluksi, võivad sümptomid võimalik lihtsustada elustiili muutused

Paljud inimesed sageli kõrvetised kasutamiseks üle leti või alternatiivseid ravivõimalusi sümptomite leevendamiseks. Pea meeles, et isegi füüsilised abinõud võivad olla ohud ja kõrvaltoimed, sh tõsiste koostoimeid retseptiravimid. Alati ei hoolika uurimistöö ja rääkige oma arstiga, enne kui proovite alternatiivset ravi.

Puuduvad alternatiivseid ravivõimalusi, mis on leitud just leevendada sapi refluksi või kaitsta ja leevendada söögitoru põletik. Mõned ravimtaimi võib olla kasulik, kuid ei ole tõendeid, et nad töötavad ja mõned võivad olla ohtlikud. Kui te otsustate alustada mõni neist teraapiad, arutage neid oma arstiga. Nende hulka

külastada oma arsti