Sapijuhavähki ravi

Võrgustiku torud, mida nimetatakse kanalid, ühendab maksa, sapipõie ja peensooles. See võrk algab maksa, kus paljud väikesed kanalid koguda sappi (vedeliku maksas murda rasvade seedimisel). Väike kanalid tulevad kokku, et moodustada paremal ja vasakul maksa kanalid, mis viivad läbi maksa. Kaks kanalid liituda väljaspool maksa ja moodustavad ühise maksa kanalis. Tsüstilise kanalis ühendab sapipõie ühise maksa kanalis. Bile maksast läbib maksa kanalid, ühine maksa kanalis ja Sapipõiejuha ja talletatakse sapipõies.

Kui toit on seeditav, sapi salvestatud sapipõie vabaneb ja läbib Sapipõiejuha et sapijuha ja peensoolde.

Sapijuhavähki nimetatakse ka kolangio.

On kaks liiki sapijuhavähki

Midagi, mis suurendab riski saada haiguse nimetatakse; riskifaktor. Võttes riskifaktoriks ei tähenda, et te; saada vähk, millel ei ole riskifaktoreid ei tähenda, et te; ei saa vähk. Inimesed, kes arvavad, et nad võivad olla ohus peaks; arutage seda oma arstiga.

Riskifaktorid sapijuhavähki; sisaldama järgmisi tingimusi

Need ja muud nähud võivad olla põhjustatud sapijuhavähki või muudest tingimustest. Pöörduge arsti poole, kui teil on mõni järgmistest

Protseduurid, mis teevad pilte sapiteede ja lähiümbrusele aidata diagnoosida sapijuhavähki ja näidata, kui kaugele vähk on levinud. Protsessi kasutatakse, et teada saada, kas vähirakud on levinud sees ja ümber sapiteede või kauge kehaosadesse nimetatakse lavastus.

Selleks planeerida ravi, on oluline teada, kas sapijuhavähki saab kirurgiliselt eemaldada. Katsed ja menetlused, et avastada, diagnoosida ja lava sapijuhavähki on tavaliselt tehtud samal ajal.

Järgmised katsed ja menetlusi võib kasutada

Rakud ja koed käigus eemaldatakse biopsia, et neid saaks vaadata mikroskoobi all patoloogi poolt kontrollimiseks nähtude vähki. Erinevad menetlusi võib kasutada, et saada rakkude proovi ja kude. Antud menetlus kasutada sõltub sellest, kas patsient on piisavalt hästi, et operatsioon.

Tüübid biopsia protseduurid hõlmavad järgmist

Prognoos (võimalus taastamine) ja ravivõimaluste sõltub järgmise

Ravivõimalused võib sõltuda ka põhjustatud sümptomeid vähk. Sapijuhavähki on tavaliselt leitud pärast see on levinud ja enamasti ei suudeta täielikult kirurgiliselt eemaldada. Palliatiivne ravi võib leevendada sümptomeid ja parandada patsiendi elukvaliteeti.

Protsessi kasutatakse, et teada saada, kui vähk on levinud teistesse kehaosadesse nimetatakse lavastus. Suhe sapijuhavähki, kogutud teabe teste ja protseduure kasutatakse planeerida ravi, sealhulgas kas kasvaja saab kirurgiliselt eemaldada.

Vähk võib levida kude, lümfisüsteemi ja vere

Kui vähk levib teise kehaosa, siis nimetatakse metastaase. Vähirakud murda eemal, kus nad hakkasid (primaarse tuumori) ja sõita läbi lümfisüsteemi või veres.

Metastaatilise kasvaja on sama tüüpi vähi esmase kasvaja. Näiteks kui sapijuhavähki levib maksas vähirakud maksas on tegelikult sapijuha vähirakke. Haigus on metastaseerunud sapijuhavähki, ei maksavähki.

Vähk võib olla levinud lähedal lümfisõlmed.

Vähk on piirkonnas, näiteks alumise osa sapijuha või perihilar piirkond, kus seda saab täielikult eemaldada kirurgiliselt.

Eemaldatav vähk ei saa täielikult eemaldada kirurgiliselt. Enamik patsiente sapijuhavähki ei saa olla nende vähk täiesti kirurgiliselt eemaldada.

Metastaaside on vähi leviku algsest asupaigast (koht, kus ta hakkas), et mujal organismis. Metastaatilised sapijuhavähki võib olla levinud maksa, teistes osades kõhuõõnde või kauge kehaosi.

Korduv sapijuha on vähk, mis on kordunud (tulevad tagasi) pärast seda on töödeldud. Vähk võib tagasi tulla sapiteede, maksa- või sapipõie. Harvem võib tagasi tulla kauge kehaosi.

Erinevad; ravi on olemas patsientidele sapijuhavähki. mõned; ravi on standard (praegu kasutatav ravim) ja; mõned testitakse kliinilistes katsetes. Ravi kliinilise; uuringus on uurimus tähendas, et aidata parandada praeguse; ravi või saada teavet uute ravimeetodite arendamist; vähiga. Kui kliinilised uuringud näitavad, et uus ravi; parem kui tavapärase ravi uus ravimeetod võib; muutunud standard ravi. Patsiendid võivad mõelda; osalevad kliinilises uuringus. Mõned kliinilised uuringud on avatud; ainult patsientidele, kes ei ole alustatud ravi.

Sõna tüüpi kirurgia raviks kasutatakse sapijuha; vähk

Isegi kui arst eemaldab kõik vähk, mida saab vaadelda hetkel; aeg Operatsiooni mõnedel patsientidel võib anda keemiaravi või kiiritusravi pärast operatsiooni tappa vähirakke, mis on jäänud. Töötlus pärast operatsiooni, et vähendada riski, et vähk naaseb, nimetatakse adjuvant; teraapias. Ei ole veel teada, kas keemiaravi või kiiritusravi antud pärast operatsiooni aitab hoida vähki tagasi tulla.

Järgmist tüüpi leevendavat operatsiooni võib olla; teha põhjustatud sümptomite leevendamiseks blokeeritud sapijuha ja parandada elukvaliteeti

Kiiritusravi on vähiravi et; kasutab suure energiaga röntgenkiired või muud tüüpi kiirguse tappa; vähirakke või hoida neid kasvab. On olemas kahte tüüpi; kiiritusravile. Väline kiiritusravi kasutab; masin väljaspool keha saata kiirguse poole vähki. Sisemine kiiritusravi kasutab radioaktiivset ainet suletud; in nõelad, seemned, juhtmed, või kateetrid, mis on paigutatud vahetult; arvesse või lähedal vähki.

Ei ole veel teada, kas välist kiiritusravi aitab ravis resectable sapijuhavähki. In-eemaldatav, metastaatilise või korduva sapijuhavähki, uusi võimalusi, kuidas parandada mõju; välist kiiritusravi vähirakkude uuritakse.

Keemiaravi on vähiravi mis kasutab narkootikume; peatada vähirakkude kasvu, kas tappes; rakkude või peatades nende jagamisel. Kui keemiaravi; võetakse suu kaudu või süstitakse veeni või lihasesse, siis; ravimid satuvad vereringesse ja jõuavad vähirakke; kogu keha (süsteemset keemiaravi). Kui keemiaravi; pannakse otse tserebrospinaalvedelik, elundi või kehaõõnde nagu kõhu-, narkootikumid mõjutavad peamiselt vähi; rakud nendes piirkondades (piirkondlikud keemiaravi).

Süsteemset keemiaravi kasutatakse raviks eemaldatav, metastaatilise või korduva sapijuhavähki. Ei ole veel teada, kas süsteemset kemoteraapiat aitab ravis resectable sapijuhavähki.

In-eemaldatav, metastaatilise või korduva sapijuhavähki, arterisisesel embolization uuritakse. See on protseduur, milles verevarustusega kasvaja on blokeeritud pärast vähivastased ravimid on toodud veresoonte paigale kasvaja. Mõnikord vähivastased ravimid on lisatud väike helmestel süstitakse arteris, mis toidab kasvaja. Helmed blokeerida verevoolu kasvaja nagu nad vabastavad ravimi. See võimaldab suuremat ravimi kogus jõuda kasvaja pikemaks ajaks, mis võib tappa rohkem vähirakke.

Kokkuvõtte lõik kirjeldab ravi, mis hoitakse; kliinilistes uuringutes .; See ei pruugi rääkimata iga uue ravi uuritakse .; Teave kliiniliste uuringute on saadaval; kodulehel.

In maksasiiriku, kogu maksa eemaldatakse ja asendatakse tervete annetatud maksas. Maksasiiriku võib teha patsientidel perihilar sapijuhavähki. Kui patsient peab ootama annetatud maksa, teine ​​ravi ei andnud nagu vaja.

Mõnedel patsientidel osalevad kliinilises uuringus võib olla parim ravi valikul. Kliinilised uuringud on osa vähiuuringute käigus. Kliinilised uuringud on teinud, et teada saada, kui uus vähiravi on ohutud ja tõhusad või parem kui standard ravi.

Paljud tänapäeva standard vähiravi põhinevad varasemate kliiniliste uuringute. Patsiendid, kes võtavad osa kliinilises uuringus võib saada standard ravi või olla esimeste seas, et saada uus ravi.

Patsiendid, kes võtavad osa kliiniliste uuringute aitab parandada viisi vähi käsitletakse ka tulevikus. Isegi siis, kui kliinilised uuringud ei too kaasa uusi tõhusaid ravimeid, sageli on nad vastata olulistele küsimustele ja aitab liikuda teadus- edasi.

Mõned kliinilised uuringud sisaldavad ainult patsientidel, kes ei ole veel saanud ravi. Teised uuringud test ravi patsientidel, kelle vähk ei ole paranenud. On ka kliinilisi uuringuid, et katsetada uusi võimalusi, et peatada vähi kordumist (tulevad tagasi) või vähendada kõrvaltoimeid vähiravi.

Kliinilised uuringud toimuvad paljudes riigi osades. Vaata ravivõimalused lõik, mis tuleneb linke praeguse ravi kliinilised uuringud. Need on välja otsitud loetelu kliinilistes uuringutes.

Mõned katsed viidi läbi diagnoosida vähk või teada staadiumis vähi võib korrata. Mõned katsed korrata, et näha, kui hästi ravi mõjub. Otsused, kas jätkata, muuta või lõpetada ravi võib põhineda nende testide tulemused.

Mõned katsed on jätkuvalt teha aeg-ajalt pärast ravi lõppu. Nende tulemused testid võivad näidata, kui teie seisund on muutunud või kui vähk on kordunud (tulevad tagasi). Need katsed on mõnikord järelkontrolli katsete või kontrollide tegemist.

Link nimekirja praeguste kliiniliste uuringute sisaldub iga ravi jagu. Mõningate või vähktõbi, ei pruugi olla katsetuste loetletud. Pöörduge arsti kliinilised uuringud, mis ei ole loetletud siin, kuid võib olla õige.

Ravi resectable maksasisene sapijuhavähki võivad hõlmata

maksasisene sapijuhavähki. Rääkige oma arstiga kliinilistes uuringutes, mis võib olla teie jaoks õige. General kliiniliste uuringute andmed on olemas selle foorumi.

Ravi resectable perihilar sapijuhavähki võivad sisaldada järgmisi

I etapi perihilar sapijuhavähki ja II etapi perihilar sapijuhavähki. Rääkige oma arstiga kliinilistes uuringutes, mis võib olla teie jaoks õige. General kliiniliste uuringute andmed on olemas selle foorumi.

Ravi resectable distaalne ekstrahepaatilistest sapijuhavähki võivad sisaldada järgmisi

lokaliseeritud ekstrahepaatilist sapijuhavähki. Rääkige oma arstiga kliinilistes uuringutes, mis võib olla teie jaoks õige. General kliiniliste uuringute andmed on olemas selle foorumi.

Ravi mitteresetseeriv, metastaatilise või korduvad maksasisene sapijuhavähki võivad sisaldada järgmisi

III etapp maksasisene sapijuhavähki IV etapi maksasisene sapijuhavähki ja korduvad maksasisene sapijuhavähki. Rääkige oma arstiga kliinilistes uuringutes, mis võib olla teie jaoks õige. General kliiniliste uuringute andmed on olemas selle foorumi.

Ravi eemaldatav, metastaatilise või korduva perihilar sapijuhavähki võivad sisaldada järgmisi

III etapp perihilar sapijuhavähki ja IV staadiumi perihilar sapijuhavähki. Rääkige oma arstiga kliinilistes uuringutes, mis võib olla teie jaoks õige. General kliiniliste uuringute andmed on olemas selle foorumi.

Ravi mitteresetseeriv, metastaatilise või korduvad ekstrahepaatilistest sapijuhavähki võivad sisaldada järgmisi

eemaldatav ekstrahepaatilist sapijuhavähki, korduv ekstrahepaatilist sapijuhavähki ja metastaatilise ekstrahepaatilist sapijuhavähki. Rääkige oma arstiga kliinilistes uuringutes, mis võib olla teie jaoks õige. General kliiniliste uuringute andmed on olemas selle foorumi.

Lisateavet National Cancer Institute; umbes sapijuhavähki, vt järgmine

Üldiseks vähi teavet ja muid ressursse National Cancer Institute, vt järgmine

See vähi andmete kokkuvõttes on praeguse informatsiooni raviks sapijuhavähki. See eesmärk on teavitada ja aidata patsientidel, peredele ja hooldajatele.

Täiskasvanute ravi toimetus.

Kliiniline uuring on uuring vastata teaduslik küsimus, nagu kas üks ravi on parem kui teine. Uuringud põhinevad varasematel uuringud ja õpitust laboris. Iga kohtuprotsessi vastab teatud teaduslikke küsimusi, et leida uusi ja paremaid viise, kuidas aidata vähihaigetel. Ravi ajal kliiniliste uuringute andmed on kogutud mõjude kohta uut ravi ja kui hästi see töötab. Kui kliinilise uuringu tulemusel selgus, et ravi on parem kui üks praegu kasutusel uus ravi võib muutuda “standard”. Patsiendid võivad mõelda osalevad kliinilises uuringus. Mõned kliinilised uuringud on avatud ainult patsientidel, kes ei ole alustatud ravi.

Adult Treatment toimetus. Sapijuhavähki ravi. Bethesda, MD: / tüübid / maksa / patsiendi / sapi-kanalis-raviga. . [PMTD: 26389290]