Soolehaiguse: Hoolitse oma Stoomihooldusvahendite

Hoolitse sa; stoomihooldusvahendite on oluline osa säilitada teid; elukvaliteet. Sa pead

Haava, stoomihooldusvahendite, ja continence õed (WOCNs) ar; saadaval mõnel meditsiini keskused, mis aitavad teil õppida, kuidas hoolitseda teile; stoomihooldusvahendite.

See teema hõlmab eest hoolitsemine; kolostoomia- ileostoomia ainult. See ei hõlma auto; eest; urostomy.

Kuidas hoolitseda oma stoomihooldusvahendite?

Õige hoolduse teile; stoomihooldusvahendite hõlmab õppida, kuidas tühjendada ja asendada kott ja teades, mida vaadata.

Mõned inimesed choos; t; niisutama kolostoomia. Niisutamine on protseduur i; mis sa stimuleerida ja loputage sooled regulaarsete ajavahemike kontrollida whe; sa kaotada tahked jäätmed.

Märkus: Kui te hoolitsete imik või chil; koos stoomihooldusvahendite, samal andmeid ja protseduure kohaldatakse üldiselt. Aga th; stoomihooldusvahendite kott on väiksem ja tõenäoliselt tuleb vahetada sagedamini; Erinevad liimid võib kasutada külge kott sest lapse naha i; tundlikum kui täiskasvanu nahk. Teie haava, stoomihooldusvahendite, ja continence nurs; (WOCN) aitab sul õppida, kuidas hoolitseda oma lapse koos stoomihooldusvahendite; Niisutamine ei sobi lastele.

Stoomihooldusvahendite kotti saab b; äravooluga või suletud. Äravooluga kott avaneb ühest otsast, mis võimaldab teil ennetada; seda. Suletud kott on kõrvaldatud ning asendatakse uuega nii nagu vaja.

Kott täitub jäätmed ja gaas. See on kõige parem tühjendada pouc; kui see on üks kolmandik kuni pool täis. See takistab kott alates saada; täis ja raske ja tõmmates välja. Paljud inimesed tavaliselt tühjendada kott iga tim; nad urineerida.

Kui sageli muudad stoomihooldusvahendite kott sõltub paljudest asjadest, sealhulgas tüüpi stoma olete ja mida te soovite. Mõned pouching süsteemi muutmisel päevas. Ülejäänud vahetatakse iga 3-7 päeva. Teil võib tekkida vajadus muuta oma pouching süsteemi sagedamini, kui on leke vutlaris o; sügelus või põletustunne all barjääri. Kott ise on tavaliselt tühjendada või asendada; pärast iga roojamist.

Kui nahk all oma kott on punased, ärritunud või kihelust; teil on vaja ravida nahka. Järgige neid samme,

Kui teil on jätkuvalt nahaärritust, nõu sa; haava, stoomihooldusvahendite, ja continence õde (WOCN) või teise õe või arsti.

Niisutamiseks colostom; võimaldab rohkem kontrolli jääkainete, sest see stimuleerib th; soolestikus toimima regulaarselt aega. See on tavaliselt tehtud samal tim; iga päev või ülepäeviti. Kui te niisutama, peate ainult katte või pa; üle oma stoomi ja ei vaja stoomihooldusvahendite kott.

Lapsed ei ole; kasutada niisutamiseks.

Ainult kolostoomia saab niisutatud. Sa canno; niisutama ileostoomia.

Niisutama kolostoomia pead hav; kõik järgmised seadmed ja varustus valmis, sealhulgas

Kahejätkuline kott süsteemi kasutatakse tavaliselt fo; niisutamist. Õde või arst näitab teile, kuidas kasta kolostoomiaga. th; põhilised toimub järgmiselt.

Siin on mõned asjad, olge. Helistage oma arstile, kui

Deitz D, Gates J (2010). Basic stoomihooldusvahendite juhtimine, osa 1. Nursing, 40 (2): 61-62.

Deitz D, Gates J (2010). Basic stoomihooldusvahendite juhtimine, 2. osa Nursing, 40 (5): 62-63.

E. Gregory Thompson, MD – Internal Medicin; Arvydas D. Vanagunas, MD – Gastroenteroloogia

14. november 2014