täiendav ja alternatiivne meditsiin (nukk)

Täiendav ja alternatiivne meditsiin on tegevus, nagu massaaž, nõelravi, tai chi ja rohelist teed juues.

Täiendav ja alternatiivne meditsiin (CAM) on mõiste, ravimite ja tavasid, mis ei ole osa standard arstiabi.

 annab tõenduspõhise informatsiooni paljude CAM ravivõimaluste versioonid nii patsiendi ja tervishoiutöötaja.

Mõned CAM ravimeetodid on läbinud hoolika hindamise ja on leitud, et ohutu ja efektiivne. Kuid on ka teisi, mis on leitud olevat ebaefektiivne või võimalike kahjulike. Vähem teatakse palju CAM raviviiside ja uuringud on olnud aeglasem mitmetel põhjustel

CAM teraapiad tuleb hinnata sama pikk ja hoolikas uurimistöö protsessi hindamiseks kasutatakse standard ravi. Standard vähiravi on tavaliselt uuritud ohutuse ja tõhususe läbi intensiivse teaduslik protsess, mis hõlmab kliinilisi uuringuid, kus on palju patsiente.

CAM teraapiate hulka mitmesuguseid taimedega ja toiteained, nagu toidulisanditest, taimseid preparaate, ja vitamiine. Paljud neist “looduslik” toodete peetakse turvaliseks, kuna need esinevad, või toodetud, milline. Kuid see ei ole alati nii. Lisaks mõned võivad mõjutada ka teiste ravimite toimet organismis. Näiteks ürdi naistepuna, mida mõned inimesed kasutavad depressiooni, võib põhjustada teatud vähivastased ravimid ei toimi nii hästi kui peaks.

Taimelisandid võib olla kahjulik võetuna ise, teiste ainetega, või suurtes annustes. Näiteks mõned uuringud on näidanud, et kava kava, ravimtaimesse, mida on kasutatud, et aidata stressi ja ärevust, võib tekitada maksakahjustusi.

Vitamiinid võivad olla ka soovimatuid tagajärgi keha. Näiteks mõned uuringud näitavad, et suurtes annustes vitamiine, isegi C-vitamiini, võivad mõjutada seda, kuidas keemiaravi ja kiiritusravi tööd. Liiga palju tahes vitamiini ei ole ohutu, isegi terve inimene.

Rääkige oma arstile, kui te võtate mistahes toidulisanditest, kuitahes ohutu te arvate nad on. See on väga oluline. Kuigi seal võib olla reklaame või väited, et midagi on kasutatud juba aastaid, nad ei suuda tõestada, et see on ohutu ega tõhus.

Toidulisandid ei pea olema kinnitatud föderaalvalitsus enne vabamüügis. Samuti retsepti ei ole vaja neid osta. Seetõttu on see kuni tarbijatel otsustada, milline on parim neist.

 ja National Center for täiendav ja Integratiivse tervis (NCCIH) on praegu sponsor või cosponsoring erinevate kliiniliste uuringute testida CAM ravimeetodeid inimeste. Mõned uuringu mõju täiendavate lähenemisviiside kasutatakse lisaks tavapärasele ravile ja mõned võrrelge alternatiivseid ravimeetodeid tavaraviga. Leia kõik vähki CAM kliinilistes uuringutes.

Dr Jeffrey D. White, Ockhami direktor, selgitab kasutamine täiendav ja alternatiivne meditsiin vähki.

Vähk patsiendid, kes kasutavad või kaalub kasutades täiendavat või alternatiivset ravi rääkida oma arstile või õele. Mõned teraapiad võivad häirida tavapärast ravi või isegi kahjulik. Samuti on hea mõte, et õppida, kas ravi on osutunud teha seda, mida ta väidab teha.

Et leida CAM praktik, pidage nõu oma arsti või õde soovitada kedagi. Või küsida, kas keegi on oma vähikeskuses nagu sotsiaaltöötaja või füsioterapeut aitab teil. Parim CAM praktik tuleks teha sama hoolikalt kui valida esmatasandi poole.

Patsientide, nende perede ja nende tervishoiuteenuse osutajate saab õppida CAM ravimeetodite ja praktikud järgmine valitsus agees