tsöliaakia ja sigimisprobleemidega

Tsöliaakia ja sigimisprobleemidega

“Kaks päeva hiljem, ma ütlesin oma mehele, Will, et meie laps oli surnud, et kogu liikumine oli lakanud,” ütles Bast. Nad sõitsid haiglasse, kus ta pidas terve aja, surnult sündinud tüdruk. Nad olid laastatud.

Pärast kaotust tütre, Bast kannatanud mitmeid varajase raseduse katkemisi, enne kui ta suutis viia teise lapse ilma nähtava komplikatsioone kuni kuuenda kuu. Siis kõhulahtisus hakkas uuesti. Paar nädalat hiljem, kui ta jälle tunda väga vähe loote liikumine, oma uue, suure riskiga günekoloog läbi erakorralise keisrilõike. Tema enneaegne, 3-nael beebi teine ​​tüdruk-säilinud ja lõpuks kasvas jõudsalt.

Mitu aastat ja paljud arstid hiljem Bast oli diagnoositud tsöliaakia. Kas haigus vastutab tema abordist ja surnult sündinud laps? Vastavalt sellele, mida ta õppinud ajal loengu International Symposium on tsöliaakia, oli vastus jah. Avastus küsitakse Bast moodustada Beyond tsöliaakia (varem National Foundation for tsöliaakia teadlikkus [NFCA]).

Uuringud näitavad seost ravimata tsöliaakia ja reproduktiivtervise probleeme, sealhulgas menstruaaltsükli häired, seletamatu viljatus, korduvate spontaansete abortide emakasisese kasvupeetuse, madala sünnikaaluga lapsi.

Mitmetes uuringutes naistel tsöliaakia, kes tarbivad normaalse toitumise kogenud lühendatud reproduktiivse span viiteajaga menstruatsiooni algus ja varajane menopaus, koos sagedasem sekundaarse amenorröa-ajutise või alalise lõpetamise menstruatsiooni naise, kes varem oli normaalne perioode. Teadlased on leidnud määr tsöliaakia olema 2,5 kuni 3,5 protsenti kõrgem naiste seas seletamatu viljatuse kui naistel normaalse viljakuse.

Mitmed uuringud on teatatud nurisünnituse määrasid olla oluliselt suurem naiste ravimata tsöliaakia kui üks tervetel naistel, kellel üks uuring leida iseeneslike abortide olla ligi üheksa korda suurem. Esinemissagedus madal sünnikaaluga beebid on teadaolevalt ligi kuus korda suurem naistel ravimata tsöliaakia. Risk emakasisese kasvupeetuse võib suurendada kolm korda.

Naised ei ole ainsad, kes kannatavad reproduktiivse hädade. Uuring mehed tsöliaakia leitud ligi pooled neist on hüpogonadism, seksuaalne või kehva sperma kvaliteeti, mille tulemusena suureneb viljatus.

Mitte kõik uuringud jõudma samadele järeldustele. Mitmed neist on leidnud vähe või üldse seost tsöliaakia ja viljatus või halb raseduse tulemusi. Üks uuring teatab Kiirema sigimisprobleemidega naiste seas ilmne sümptomeid tsöliaakia, kuid mitte hulgast asümptomaatiline naised. Ülejäänud sõlmida riski viljakuse ja tiinuseprobleemid olemas hoolimata haiguse tõsidusest ja olemasolu või puudumise sümptomeid.

“Enamik uuringuid on väikesed ja vaatlused” ja ei kasuta järjekindel metoodika, ütles Kay Stout, Dr., günekoloog / günekoloogi juures Virginia Naiste Center Kilmarnock, kui küsiti vastuolulisi tulemusi. Kuigi enamik uuringud näitavad seost tsöliaakia ja viljatuse ja raseduse alguses kaotus, “see on ohutu öelda, on vaja rohkem uuringuid,” ütles ta.

Põhjus tsöliaakia võib kaasa sigimisprobleemidega on ebaselge. Üks pakutud seletus viljatust ja halb raseduse tulemuste on imendumishäire foolhapet ja teisi toitaineid. Kuid mitmed uuringud leidnud selgeid märke ei alatoitlus, välja arvatud rauapuudus, rasedatel ja viljatutel naistel, kellel on eelnevalt diagnoosimata tsöliaakia.

Toitvuseküsimustele ei pruugi olla peamine tegur raseduse katkemise või madala sünnikaaluga lapsed, soovitab üks väike uurimus naiste ravimata tsöliaakia. Selle asemel, häireid normaalse immuunsüsteemi toimimise-tunnus tsöliaakia-olla süüdlane.

Kuigi tekkemehhanism on ebaselge, sigimisprobleemidega seotud tsöliaakia on tõhusalt ületada koos gluteenivaba dieeti.

Stout on leidnud diagnoosimata tsöliaakia patsientidel, kellel tekib viljatus, nurisünnitus, menstruaaltsükli häired, ja vaagnavalu. Ta märgib, et naised on diagnoositud ärritatud soole sündroom on tõenäolisem, et sõeluda positiivne tsöliaakia, kuid sigimisprobleemidega üksi õigustada sõelumine.

Kui kõik naised seletamatu viljatuse sõeluda tsöliaakia? “Absoluutselt,” ütles Stout. Ta märkis, National Osteoporoos Foundation ja sarnaste organisatsioonide hakanud soovitades rutiinne skriining tsöliaakia hindamisel patsientide sekundaarse osteoporoosi põhjuseid. “Andmed on väga tugev ühistu tsöliaakia ja osteoporoos, kuid see ikka võttis aega ja teadlikkust … vastuvõtmine skriining tsöliaakia nendel patsientidel,” ütles ta. “On aeg naiste tervishoiuteenuste osutajate saada sama teadlikkust.”

Seda Beyond tsöliaakia (endine NFCA) ja muud tsöliaakia seotud vabatahtlike organisatsioonide töötavad poole. “Teised naised ei peaks kannatama nii, nagu ma-ja mu abikaasa-kannatanud, või kaotada väikelastele, kuidas ma kaotasin kaevanduses,” ütles Alice Bast. “Kõik, mida ma vaja teha, oli enam süüa gluteeni.”

september 2014