tsöliaakia ravi

Tsöliaakia on immuunreaktsioon söömist gluteeni, leiduv valk nisu, oder ja rukis.

Kui teil tsöliaakia, söömine gluteeni vallandab immuunreaktsiooni oma peensooles. Aja jooksul see reaktsioon tekitab põletikku, mis kahjustab peensoole limaskestal ja takistab imendumist mõnede toitainete (malabsorptsioon).

lapsed

Soolestiku kahju võib põhjustada kehakaalu langust, puhitus ja mõnikord kõhulahtisus. Lõpuks, oma aju, närvisüsteemi, luid, maksa ja teiste organite saab ilma eluliselt toitu.

herpetiformne dermatiit

Lastel imendumishäire võivad mõjutada kasvu ja arengut. Soolestiku ärritust võib põhjustada kõhuvalu, eriti pärast söömist.

Millal näha arsti

Ei ole mingit ravi tsöliaakia – kuid järgib ranget gluteenivaba dieeti aitab hallata sümptomeid ning soodustada soolestiku tervendav

Ei reageeri tsöliaakia

Sümptomiteks tsöliaakia võib suuresti varieeruda.

Kuigi klassikaline märke on kõhulahtisus ja kaalukaotus, enamik inimesi tsöliaakia kogemust vähe või üldse mitte seedetrakti nähud või sümptomid. Ainult umbes üks kolmandik inimestest, kellel diagnoositakse tsöliaakia kogemus kõhulahtisus ja umbes pool on kaalulangus.

Kakskümmend protsenti tsöliaakiahaigetele on kõhukinnisust ja 10 protsenti on rasvunud.

Lisaks seedeprobleemid, muud nähud tsöliaakia hulka

Tervelt 75 protsenti lastest tsöliaakia on ülekaalulised või rasvunud. Digestive nähud ja sümptomid on kogetud 20-30 protsenti lastest tingimusega kuigi täpne nähud ja sümptomid erineda vanusest.

Väikelastel tüüpiline nähud ja sümptomid tsöliaakia hulka

Vanemad lapsed võivad kogeda

Herpetiformne dermatiit on sügelev, villiline nahahaigus, mis tuleneb soolestiku gluteeni talumatus. Lööve esineb tavaliselt küünarnukid, põlved, torso, peanaha ja tuharad.

Herpetiformne dermatiit seostatakse tihti muudatusi limaskesta peensooles identne tsöliaakia, kuid haigus võib tooda märgatav seedetrakti sümptomid.

Herpetiformne dermatiit töödeldakse gluteenivabal toitumine ja ravimid kontrollida lööve.

Pöörduge arsti poole, kui teil on kõhulahtisus või seedetrakti vaevusi, mis kestab kauem kui kaks nädalat. Konsulteerige oma lapse arsti, kui ta on kahvatu, ärritatud või ei suuda kasvada või on Möhömaha ja ebameeldiva lõhnaga, kohev väljaheide.

Kindlasti konsulteerige oma arstiga, enne kui proovite gluteenivaba dieeti. Kui te lõpetate söömise gluteeni enne oled testitud tsöliaakia, siis võib muuta testi tulemused.

Tulekindlad tsöliaakia

Mida sa saad teha

Küsimused küsige arstilt

Mida ootate oma arsti

Vitamiinid ja mineraalained toidulisandid

Ravimid kontrollida soolepõletiku

herpetiformne dermatiit

alati vältida

Loe etiketid

lubatud toiduained

väljaanded

Tsöliaakia kipub sõidetud peredele. Kui keegi teie perekonnast on tingimus, pidage nõu oma arsti, kui te tuleks testida. Samuti küsige arstilt testimise kui teil või kellelgi teie perekonnast on riskifaktoriks tsöliaakia, nagu 1. tüüpi diabeet.

Täpsed põhjus tsöliaakia ei ole teada.

Kui organismi immuunsüsteemi overreacts gluteeni toidu, immuunsüsteemi reaktsiooni kahjustab väike, nõeljad prognoosid (Villi), et liin peensooles. Villi neelavad vitamiine, mineraale ja teisi toitaineid toitu süüa. Tavaliselt Villi meenutavad sügavad kuhja Palus vaip, mikroskoopiline skaala. Tekkinud kahju tsöliaakia teeb sisepind peensooles sarnaneda rohkem Plaatpõranda. Selle tulemusena keha ei suuda toitaineid vajalik tervise ja kasvu.

Uuring teha ja National Institutes of Health hinnangul umbes 1 141 inimest USA on tsöliaakia, kuigi haigus jääb sageli diagnoosimata. Tsöliaakia on kõige levinum kaukaasia.

Mõned geenimuutused (mutatsioonid) näivad suurendavad riski haigestuda haigus. Aga millel on need geen mutatsioonid ei tähenda saad tsöliaakia – see tähendab muud tegurid peavad olema kaasatud.

Vahel tsöliaakia on käivitunud – või muutub aktiivseks esimest korda – pärast operatsiooni, raseduse, sünnituse, viirusinfektsioon või raske emotsionaalne stress.

Tsöliaakia võib mõjutada igaüht. Kuid see kipub olema rohkem levinud inimestel, kellel on

Ravimata tsöliaakia võib põhjustada

Tervelt 15 protsenti tsöliaakiat põdevatele inimestele ei pruugi olla või oleks võimalik säilitada hea vastus gluteenivaba dieeti. See seisund, mida tuntakse reageeri tsöliaakia, on sageli tingitud saastatus dieeti gluteeni.

Uuring näitas, et inimesed koos reageeri tsöliaakia sageli täiendavad tingimused, nagu bakterid peensooles (bakterite ülemäärast), koliit, halb kõhunäärme funktsiooni või ärritunud soole sündroom.

Harvadel juhtudel soolevigastuste tsöliaakia jätkub, kuigi sa järgima ranget gluteenivaba dieeti. Seda tuntakse tulekindlate tsöliaakia.

Kui te jätkuvalt kogeda nähud ja sümptomid hoolimata pärast gluteenivaba dieeti kuus kuud kuni üks aasta, võib arst soovitada täiendavaid katseid jälgida tsöliaakia ja otsima teisi seletusi oma sümptomeid. Arst võib soovitada ravi steroid vähendada soolepõletiku või ravimeid, mis pärsib immuunsüsteemi.

Sul võib olla nimetatud arst, kes ravib seedetrakti haigused (gastroenteroloog).

Siin on mõned andmed, mis aitavad teil valmistuda oma ametisse ja tean, mida oodata oma arsti.

Mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti hulka

Ärge kartke küsida teiste küsimuste ajal oma ametisse.

Ole valmis vastama küsimustele, võib arst

Katsed ja menetlusi, mida kasutatakse diagnoosida tsöliaakia hulka

On oluline, et testida tsöliaakia, enne kui proovite gluteenivaba dieeti. Elimineerides gluteeni oma dieeti võib muuta vereanalüüsi, et nad olevat tavaline.

Gluteenivaba dieet on oluline ja ainus ravi juhtimiseks tsöliaakia. Lisaks nisu, toite, mis sisaldavad gluteeni hulka

Arst võib teid suunata dietoloog, kes aitab teil planeerida terve gluteenivaba dieeti.

Kui gluteeni eemaldatakse toidust, põletik peensooles üldiselt hakkab vähenema – tavaliselt mitu nädalat, kuigi võite tunnete end paremini vaid paar päeva. Täielik tervenemine ja uuestikasvamise Villi võib kesta mitu kuud kuni mitu aastat. Healing peensooles kipub ilmnema kiiremini lastel kui täiskasvanutel.

Kui te kogemata süüa toode, mis sisaldab gluteeni, võib tekkida kõhuvalu ja kõhulahtisus. Mõned inimesed kogevad mingeid märke või sümptomeid pärast söömist gluteeni, kuid see ei tähenda, et see ei ole kahjulik. Isegi väikeses koguses gluteeni oma dieeti võib olla kahjulik, kas nad põhjustavad nähud või sümptomid.

Kui teie toitainete defitsiit on raske, arsti või dietoloog võib soovitada vitamiini ja mineraalainete preparaate. Teil võib tekkida vajadus täiendada oma taset

Toidulisandid ja vitamiinid võetakse tavaliselt tableti kujul. Kui teie seedetrakti on hädas neelavad vitamiine, võib arst anda neile süstimise teel.

Kui teie peensooles on tugevalt kahjustatud, võib arst soovitada steroidid kontrollida põletikku. Steroidid võivad leevendada tõsiseid märke ja sümptomeid tsöliaakia samas soolestikus paraneb.

Kui teil on selle sügelevad, villiline nahalööve, mis võivad kaasneda tsöliaakia, võib arst soovitada naha ravimeid (dapsooniga) koos gluteenivaba dieeti.

Kui oled olnud diagnoositud tsöliaakia, peate vältima kõik toidud, mis sisaldavad gluteeni. Küsige oma arstilt suunamist dietoloog, kes aitab teil planeerida terve gluteenivaba dieeti.

Siin on ülevaade toite, mis sisaldavad gluteeni ja gluteenivaba toitu, mis on ohutu süüa.

Vältida toitu ja jooke, mis sisaldavad

Pakendatud toiduaineid tuleks vältida, kui nad märgistatud gluteenivaba või ei ole gluteeni sisaldavaid koostisosi. Lisaks teraviljale, pastat ja pagaritooted – nagu leivad, koogid, pirukad ja küpsised – teiste pakendatud toidud, mis võib sisaldada gluteeni hulka

Teatud terad, nagu kaer, võib olla saastunud nisu ajal kasvatamise ja töötlemise. Ei ole selge, kas kaer kahjulikke kõige tsöliaakiat põdevatele inimestele, kuid arstid tavaliselt soovitavad vältida kaer, kui need on spetsiaalselt märgistatud gluteenivaba. Vahel isegi puhas kaer võib olla probleem tsöliaakiat põdevatele inimestele.

Paljud põhitoiduainete on lubatud gluteenivabal toidust, mis hõlmab

Terad ja tärklis lubatud gluteenivaba dieedi hulka

Õnneks leiva ja pasta armastajad tsöliaakia, üha rohkem gluteenivaba tooted on saadaval. Kui te ei leia oma kohaliku pagaritöökoja või toidupoes, vaadata online. Seal on gluteenivaba asendajad palju gluteeni sisaldavaid toiduaineid.

Lisaks tavalisele vereanalüüsid ja endoskoopia – menetlus, mille teie arst näeb oma peensooles ja võtab väikese koeproovi (biopsia) – Spetsialistid võib soovitada geneetilise testimise tsöliaakia, kui

Tsöliaakia on sümptomid sarnane teiste seedehäirete, nagu ärritunud soole sündroom, maohaavad, Crohni tõbi, parasiitnakkustest ja aneemia. Spetsialistid on laialdased teadmised seedetrakti haigused ja testib teid muid tingimusi, kui sa testi negatiivne tsöliaakia.

Nagu juhtiv keskus tsöliaakia, on eksperdid ravis keerulisi juhtumeid.

külastada oma arsti