Ülevaade Unetus

Unehäired Trends

Ei saa magada öösel? Ei saa jääda magama? Unetus on unehäire, mis takistab inimestel kukkumist ja / või viibivad magama. Inimeste unetuse olla üks või mitu nendest sümptomitest

Esmane unetus ei ole otseselt seotud ühegi teise tervise seisundi või probleemi.

Teisene unetus pärineb midagi muud, näiteks tervislik seisund (nagu astma, depressioon, artriit, vähk, või kõrvetised), valu, ravim, või aine nagu alkohol.

Unetus võib olla lühiajaline (äge), või see võib kesta pikka aega (krooniline). Samuti võib tulla ja minna koos aega, kui inimene magab hästi. Äge unetus võib kesta kuni 3 kuud ja sageli on põhjus, nagu stress. Unetus on krooniline, kui inimene on magama hädas vähemalt 3 ööd nädalas, kuus või enam. Unetus võib kesta aastaid, kui sa ei kohelda põhjus.

Põhjused äge unetus võib sisaldada

Põhjused kroonilise unetuse hulka

Kui te arvate, on unetus, pidage nõu oma arsti või tervishoiuteenuse osutaja. Revisjon võib hõlmata füüsilise eksamiga ja küsimusi oma tervise ja unehäired. Teil võidakse paluda, et hoida une päevik nädala või 2, kus teil jälgida oma une mustrid ja kuidas te tunnete päeva jooksul. Teie tervishoiuteenuse osutaja võiksite rääkida oma voodi partner ka, umbes suurus ja une kvaliteeti. Mõnel juhul võib viidata une keskus spetsiaalseid teste.

Raskusi magama aslee; Ärgates öösel ja probleeme naasmine slee; Ärgates liiga vara mornin; Väsimus ärgates u; Olles unine või väsinud käigus da; Tundes logisev või irritabl; Probleemid fookuse või mälu