vähi operatsioon: füüsiliselt kõrvaldada vähki

Kuidas on vähi operatsioon kasutatakse ravi?

Väljavaade vähi operatsioon võib sind tunda ärevust. Abi pane oma meelt tundma õppides rohkem vähki operatsioon ja kuidas ja miks seda kasutatakse.

Kuidas on vähi operatsioon traditsiooniliselt läbi?

Vähk kirurgia – operatsioon parandada või eemaldada osa keha diagnoosida või vähi raviks – jääb sihtasutuse vähiravi.

Arst võib kasutada vähi operatsioon, et saavutada mistahes väravate arv, diagnostikat ja ravivad oma vähi sümptomite leevendamisel see põhjustab. Cancer operatsioon võib olla teie ainus ravi, või see võib täiendada teiste ravimitega, nagu kiirgus, kemoteraapia, hormoonravi ja bioloogiliste teraapias.

Cancer kirurgia võib kasutada saavutada üks või mitu eesmärki. Ühine põhjustel võite läbida vähi operatsioon hulka

Vähi ennetamine. Kui seal on alust arvata, et teil on suur risk haigestuda vähki teatud kudedes või organites, võib arst soovitada kõrvaldades kudedes või organites, enne vähk areneb.

Näiteks, kui teil on geneetiline haigus, mida nimetatakse perekondliku adenoom, võib arst kasutada vähi operatsioon, et eemaldada oma käärsoole ja pärasoole sest sul on suur risk käärsoolevähki.

Operatsioon sageli koos teiste vähiravi, nagu keemiaravi ja kiiritusravi. Kas te valida läbima täiendava vähiravi sõltub vähi liigist ja selle etappi.

Traditsiooniliselt mille peamine eesmärk on vähi operatsioon on ravida oma vähki, eemaldades kõik see kehast. Kirurg tavaliselt teeb seda lõigatult keha ja eemaldades vähi koos mõne ümbruskonna tervete kudede et tagada kõigi vähi eemaldatakse.

Kirurg võib eemaldada ka mõned lümfisõlmed ala kindlaks, kas vähk on levinud. See aitab teie arst hindama võimalust oma on käes, samuti edasise ravi vajadust.

Juhul rinnavähilõikuse, võib arst eemaldada vähi eemaldades kogu rinnaga (mastektoomia) või eemaldades ainult osa oma rindade mis sisaldab vähi ja mõned ümbritsevatesse kudedesse (lumpectomy).

Juhul kopsuvähi operatsioon, võib arst eemaldada osa üks kops (lobectomy) või kogu kopsu (pneumonektoomia), püüdes tagada, et kõik vähi on eemaldatud.