Vähiravi müüdid: tõtt nende ühised tõekspidamised?

Müüt: Vähk on alati valus

Tõde: Mõned vähi kunagi põhjustada valu.

Müüt: nõeljad biopsia võib häirida vähirakke, põhjustades nende reisida teistesse kehaosadesse

Inimeste jaoks, kes seda kogemust vähi valu, eriti inimestel arenenud vähk, arstid on muutunud teadlikumaks vajadusest kontrollida sellist valu ja on õppinud, kuidas paremini juhtida. Kuigi kõik valu võib ole võimalik kõrvaldada, võib ta olema reguleeritud nii, et tal on väike mõju oma igapäevaseid toiminguid.

Müüt: Operatsioon põhjustab vähki levima

Tõde: Enamiku vähiliikide, pole veenvaid tõendeid, et nõelbiopsia – kord diagnoosimiseks kasutatavad mitme vähivormi – põhjustab vähirakkude levikut.

Müüt: Igaüks sama liiki vähki saab sama liiki ravi

On ka erandeid, aga millest arstid ja kirurgid teavad. Näiteks nõelbiopsiaga tavaliselt ei kasutata diagnoosimiseks munandivähk. Selle asemel, kui arst kahtlustab munandivähi, munand on eemaldatud.

Tõde: Operatsioon ei põhjusta vähki levima. Ärge viivitus või keelduda ravist, sest see müüt. Kirurgiliselt eemaldades vähk on sageli esimene ja kõige olulisem ravi.

Mõned inimesed võivad arvan, et see müüt, sest nad tunnevad hullem taastumise ajal kui nad tegid enne operatsiooni. Ja kui teie kirurg avastab operatsiooni ajal, et teie vähk on rohkem arenenud kui esimene mõte, te usuksite operatsiooni tekitatud ulatuslikum vähki. Kuid ei ole tõendeid, et toetada seda.

Tõde: Arst kohandab ravi teile. Mis ravi saate, sõltub sellest, kus teie vähk on, kas või kui palju on see levinud ning kuidas see mõjutab keha funktsioone ja oma üldist tervist.

Üha enam ja enam vähiravi on kohandatud vastavalt oma geene. Need geenid, mis sa oled sündinud, võib näidata, et keha töötleb teatud keemiaravi ja narkootikumid teistmoodi kui kellegi keha. Geneetiline testimine oma vähirakke võib ka aidata suunata oma ravi.

Tõde: See on kuni teile, kas sa ei taha, et ravida oma vähki. Te saate otsustada selle pärast konsulteerimist oma arstiga ja õppida oma võimalusi.

Inimene vähi võivad valida loobuma ravi juhul, kui ta on

Müüt: Igaüks, kes on vähk peab olema ravi