Vältiv isiksushäire: sümptomid, ravi ja tüsistused

Vältiv isiksushäire iseloomustab tundeid äärmise sotsiaalse pärssimine, ebatäiuslikkusest ja tundlikkus negatiivse kriitika ja tagasilükkamine. Kuid sümptomid hõlmavad rohkem kui lihtsalt on häbelik või sotsiaalselt ebamugav. Vältiv isiksushäire põhjustab olulisi probleeme, mis mõjutavad võimet suhelda ja säilitada suhteid päev-päevalt elu. Umbes 1% elanikkonnast on Vältiv isiksushäire.

Vältiv isiksushäire sümptomid hõlmavad erinevaid käitumisviise, näiteks

Kui sotsiaalset olukorda, isiku Vältiv isiksushäire võib karta rääkida, sest kardavad, et öelda vale asja, punetus, kogelemine, või muul viisil saada piinlik. Te võite kulutada palju aega kannatamatult õpib nende ümber märke kiita või tagasi lükata.

Isik, kes on Vältiv isiksushäire on teadlik olemine ebamugav sotsiaalsetes olukordades ja sageli tunneb sotsiaalselt saamatu. Vaatamata sellele eneseteadvus, kommentaarid teistele oma pelgus või närvilisus sotsiaalsetes oludes võib tunduda, nagu kriitika või tagasilükkamine. See kehtib eriti siis, kui sul on teased isegi heasüdamlik moel oma vältimine sotsiaalset olukorda.

uus e-posti seeria diagnoosimiseks, ravimiseks ja elab koos liigsöömishäirest