vereanalüüse südamehaigused

Teie vere pakub vihjeid oma südame tervisele. Näiteks kõrge “halb” kolesterool veres võib olla märk sellest, et sa oled suurem risk südameinfarkti. Ja teiste ainete sisaldust veres aitab teie arst kindlaks, kas teil on südamepuudulikkus või on risk haigestuda laigud arterites (ateroskleroosi).

Oluline on meeles pidada, et üks vereproov üksi ei määra oma südamehaiguste riski ning et kõige olulisem riskifaktorid südamehaiguste on suitsetamine, kõrge vererõhk, kõrge kolesteroolitase ja diabeet.

Inimene, kelle kolesteroolitase test, nimetatakse ka lipiidide paneeli või lipiidide profiil, mõõdab lipiidide (rasva) sisaldust veres. Mõõtmised võivad näidata oma riski saada südameatakk või muid südamehaigusi. Katse sisaldab tavaliselt mõõtmised

sissejuhatus

C-reaktiivse valgu (CRV) on valk oma toodab maks osana oma keha vastus vigastuste ja infektsiooni (põletikulist reaktsiooni).

Kolesterool test

CRP on märk põletik kuskil kehas. Kuid CRP testid ei saa täpselt kus organismis võib seda juhtub. Põletik mängib keskset rolli protsessis ateroskleroosi, milles rasvsadestistest ummista arteri. Mõõtmine CRP üksi ei ütle oma arsti oma südamehaiguste riski. Kuid faktooringu CRV testi tulemusi teiste vereanalüüsi tulemused ja riskifaktorid südamehaiguste aitab luua üldpilt oma südame tervisele.

Vastavalt American Heart Association, oma CRP testi tulemus võib tõlgendada kui pannes oma südamehaiguste riski

American Heart Association veel ei soovita CRP sõelumine üldsusele – ainult need on tuntud südamehaiguste riski.

Kolesteroolivaene statiini ravimid tõenäoliselt vähendab LDL-kolesterooli ja CRP taset ja vähendada oma südamehaiguste riski, kuid statiinid ei soovitata ainult alandada CRP tase. Rääkige oma arstile, kui te olete mures oma CRP tase.

C-reaktiivse valgu