vererõhuravimid: nad võivad tõsta minu triglütseriidid?

Jah, mõned vererõhu ravimid võivad mõjutada triglütseriidide ja kolesterooli taset.

Hüdroklorotiasiid on tavaliselt ette nähtud kõrge vererõhk. See on A klassi ravimeid nimetatakse diureetikumid, sagedamini nimetatakse vett pillid. Suurtes annustes – 50 milligrammi või rohkem – mõnede diureetikumid, nagu hüdroklorotiasiid, võivad ajutiselt parandada oma madala tihedusega lipoproteiini (LDL, või “halb”) kolesterooli ja triglütseriidide taset.

Hea uudis on see, et tõus LDL-kolesterooli ja triglütseriidide normaliseerub tavaliselt ühe aasta jooksul alates nende ravimitega. Ja kerge toime narkootikumide on kolesterooli ja triglütseriidide ei kaalu kasu vererõhku. Väiksemad doosid hüdroklorotiasiidi tavaliselt ei põhjusta tõusu kolesterooli ja triglütseriidide taset.

Vanemad beetablokaatorid, nagu propranolool (Inderal, Innopran XL), atenolooli (Tenormin) ja metoprolool (Lopressor, Toprol-XL), võib veidi suurendada triglütseriidide ja vähendab kõrge tihedusega lipoproteiin (HDL ehk “hea”) kolesterooli. Tavaliselt see juhtub inimestel, kellel on klastri tingimustes (metaboolne sündroom), mis sisaldab

Uuem beetablokaatorid, nagu karvedilooli (Coreg) ja nebivolool (Bystolic), on vähem tõenäoline, et mõjutada teie vere kolesteroolitase.

Vanemad beetablokaatorist ravimeid, mis võivad mõjutada teie vere kolesteroolitase tavaliselt ei ole üks esimesi ravimeid, mis Teil on nii ravi kõrge vererõhk. Aga vanemad beetablokaatorist ravimid on kasulik teatud olukordades, näiteks vältida korduvaid südamehaigus või juhtimisel südamepuudulikkus. Mõningatel juhtudel vanemad beetablokaatorid võib olla kasulik ravivad inimesi kellel on suur risk kardiovaskulaarsete haiguste või inimesed, kellel on migreen.

Kui olete mures kasvava triglütseriidide taset, rääkige oma arstiga teha muudatusi oma dieeti ja kasutamise rutiinist. Ärge lõpetage ühegi ravimitel ilma arstiga nõu pidamata.

koos

külastada oma arsti