Villid – Teema ülevaade

Villid on vedelikuga täidetud muhke, mis näevad välja nagu mullid nahal. Teil võib tekkida blister oma suu, kui te kannate uued kingad, mis hõõruda vastu nahka või oma käsi, kui te töötate aias kinnasteta. Kodu ravi on sageli kõik, mis on vajalik sellise blister.

Nakkus võib põhjustada kas ühe blister või klastrite villid.

Burns kokkupuute soojus, elekter, kemikaalid, kiirgus päike või hõõrdumise; Külma vigastused sattumist külma või külmumine; Mõned ämblik hammustab, nagu hammustus pruun erak ämblik. Sümptomid pruun erak ämblik hammustada hulka punetav nahk, millele järgneb blister, mis moodustab juures hammustada site, valu ja sügelust ja avatud valus koos koekahjustused (nekroos), mis arendab paari tunni jooksul 3 kuni 4 päeva pärast hammustada. See valus võib kesta kuid tervendada; Pigistades nahka jõuliselt, nagu siis, kui sõrmega saab püütud sahtlis. Vereproovi blister võivad moodustada kui pisikesi veresooni on kahjustatud.

Chickenpo; (Tuulerõugete) on ühine nakkav haigus, mis on põhjustatud teatud tüüpi herpes viirus. Tuulerõuged villid hakkavad punane muhke, mis omakorda villid ja siis kärn üle. See on kõige nakkav 2-3 päeva enne lööbe kuni kõik villid on Karstainen üle; Shingles, tihti vanematel inimestel, on põhjustatud sama viirus, mis põhjustab tuulerõugeid. Vöötohatisevillide nägema tuulerõuged, kuid tavaliselt arenevad bänd ühel kehapoolel; Käsitsi suu- ja sõrataudi, teist tüüpi viirusinfektsioon, ilmneb enamasti väikelastel. Sümptomiteks on lööve väikeste haavandid või villid, mis ilmuvad tavaliselt käed ja jalad ja suu; Külmavillid, mida mõnikord nimetatakse villide on klastrite väikesed villid huule ja välisserva suhu. Neid põhjustatud herpes simplex viirus. Külmavill -tüüpi villid tekkida suguelundite piirkonnas võib olla tingitud genitaalherpes infektsiooni; Impetig; on bakteriaalne nahapõletik. Selle villid, mis tekivad sageli näol, lõhkevad ja saada tusane (mesi värvi koorikud); Karvanääpsupõletik (folliculitis) põhjustada punane, õrn valdkondades, mis omakorda villid või selle lähedal baasi juuksekiud; Sügelised infektsioon, mis tekib siis, kui lestad urgu nahka, võib põhjustada väike, sügelevad villid, mis esinevad sageli peened või kaardus teele; Lutikas; võib põhjustada väike, sügelevad villid kõikjal kehal.