võssa

Ühine nimed: Chaparral ka tuntakse kreosoodi bush, Greasewood, gobernadora, hediondilla, jarilla ja jarilla hembra.

Efektiivsus-ohutuse hinnangud

O … vähe või puuduvad tõendid efektiivsuse.

ohutus hinnangud

Mõiste “võssa” viitab ala, kus taimed kohaneda põuad, päikese käes, ja tulekahju; aga Larrean tridentata tavaliselt ei kasva võssa. Chaparrals on rühm tihedalt seotud loodusliku põõsad leida kõrbepiirkondades USA edelaosas ja Põhja-Mehhiko, samuti ka kuiva kliimaga piirkondades Lõuna-Ameerikas, näiteks Argentina ja Boliivia. Chaparral tooteid leida tervise toidukauplused koosneb tavaliselt voldikud ja oksi. Hargnenud põõsas kasvab kuni 2-6 m, väike, tume-roheline lehed, mis omakorda erkroheline pärast vihma ja on vaigused tekstuuri.

Chaparrali tee on soovitatud bronhiidi raviks ja nohu. Samuti kasutati leevendada reumaatilise valu, kõhuvalu, tuulerõuged, ja Ussihammustuse valu. Indiaanlased kasutada võssa artriit, jämesoole krambid, gaas, nohu ja krooniline naha kahjustused. Chaparrali on kasutatud sisemiselt maohäirete menstruatsioonihäirete, premenstruaalne sündroom, diabeet, sapipõie ja neerukivide, kõhulahtisus, kuseteede infektsioonid ja ülemiste hingamisteede infektsioonid. Naha taotlus on edendanud reumaatiliste ja autoimmuunsete seisundite, artriit, seljavalu, väikeste haavade ja naha infektsioonide, nagu impetiigo ja igemepõletiku. Chaparrali on kasutatud ka nagu lõhnaeemaldajat rakendatud jalgade ja kaenlaaluste. Tugev tee lehtedest on segatud õli põletada salve. On koostisosana mõned nonprescription kaalulangus tee.

1943. võssa kiideti heaks Lihainspektsiooni Division USA sõda Toiduamet toidu antioksüdant. Seda kasutati rasva ja võid säilitusaine kuni paremad säilitusaineid toodi; see Seejärel eemaldati FDA GRAS (üldiselt ohutuks) nimekirja.

Aastal 1959 National Cancer Institute saanud teateid, et mitmed vähihaigete väidetava kasuliku mõju joomise võssa tee. Aastaid hiljem, sarnane kohtlemine toodi tähelepanu arstid Ülikooli Utah.

Aruanded hiljem ilmus lay kirjeldav trükis vooruste võssa tee nagu vähiravi.

Chaparrali on kasutatud peamiselt vähiravis, akne, reuma ja diabeet. Samuti on edendanud selle antioksüdant mõjude tõttu ning vere puhastusvahendi ja kaalulangus agent. Kliinilistes uuringutes ei ole toetas neid kasutab.

Chaparrali on dokumenteeritud olla mürgine maksas annustes puhastamata herb 1,5-3,5 g / päevas. Seega on selle kasutamine julge.

Chaparral eemaldati FDA GRAS nimekirja 1968. Suurenenud risk maksakahjustuse tekkeks on patsientidel oodata kehva maksafunktsiooni. Chaparral ei soovitata kasutada patsientidel, kellel on halb neerufunktsiooni tõttu toksilisuse riski.

Dokumenteeritud kahjulikku mõju emaka aktiivsust ja maksas. Vältida kasutamist.

Puudub hästi dokumenteeritud.

Kreosoodi Bush võib põhjustada naha reaktsiooni.

Chaparral võib tekitada maksakahjustusi, stimuleerida mõned kasvajatele ning põhjustada naha reaktsiooni.

viited