Yökastelu (primaarse öise enurees) väikelastel ja lapsed

Voodimärgamine on urineerimine une ajal. Lapsed õpivad põie kontroll erinevas vanuses. Lapsed alla 4 tihti märg oma voodit või riideid, sest nad ei saa veel kontrollida oma põit. Aga vanus 5 või 6 enamik lapsi võib jääda kuiv läbi öö.

Niisutavad voodi võib olla häiriks, eriti vanem laps. Teie laps võib tunda halb ja piinlik. Saate aidata, olles armastav ja toetav. Püüa mitte ärrituda või karistada oma last niisutavad voodi.

Lapsed ei märg voodi meelega. Tõenäoliselt lapsena märgab voodisse ühel või mitmel põhjusel, nagu

Lastel, kes märja voodi pärast oli kuiv ööd 6 või enama kuu võib olla meditsiiniline probleem, nagu põie nakatumine. Või stress võib olla põhjustades nende märg voodi.

Ravi ei ole tavaliselt vaja Yökastelu lastel vanuses 7 ja noorem. Enamik lapsi, kes on selles vanuses õpivad, et kontrollida oma põied aja jooksul ilma ravita.

Hiline kasvu. Lapsed, kelle närvisüsteem on veel moodustades ei pruugi teada, kui põis on täis; Väike põit. Mõned lapsed võivad olla põie, et saab täis kiiresti; Liiga vähe antidiureetilise hormooni. Keha teeb selle hormooni, mis tõuseb öösel öelda neerud vabastada vähem vett. Mõned lapsed ei pruugi olla piisavalt seda hormooni; Deep magada. Paljud lapsed, kes märja voodi magada nii sügavalt, et nad ei ärka kasutada vannitoas. Nad ilmselt märg voodi harvemini kui nad vananevad ning nende une rütmis muutub; Emotsionaalne või sotsiaalsed tegurid. Lapsed võivad olla suurema tõenäosusega märg voodi, kui neil on mõned stress. Näiteks võib laps on uus õde või vend.